Tehlike, insan için her zaman vardı. İlkel dönemlerde insan, henüz doğa ile mücadelesini yaşıyordu ve öncelikli ihtiyaç yiyecekti. Yiyecek bulmak için birbirleri ile dayanışma içine giriyorlardı. Açlık güdüsü doyuma ulaşan insan artık kendini güvende hissetmek istiyordu. Temel ihtiyaçlar karşılanıp artı değer ortaya çıkınca insanın insanla çelişkisi başladı ve silahlar artık yalnızca avlanmakta değil insanlara saldırmakta veya kendilerini diğer insanlardan korumakta kullanılmaya başlandı.

Güvenlik o kadar önemli bir ihtiyaç durumuna gelmişti ki insanlar kendilerini taştan kalelere hapsettiler. Yüksek surlar içerisinde güvenli bir dünya kurmaya çalıştılar. Bu gün 21.asrın başlarında artık insanlar hem özgür hem de güvende olmanın yollarını bulmaya çalışıyorlar.Kaleler içerisinde yaşayamayacağımıza görevlerimizi, iş yererimizi, bulunduğumuz diğer mekanları bir kaleden daha öte güvenli kılabilmek için teknolojiden yararlanmalıyız. Artan yüksek suç oranlarına karşı Devletin sağladığı güvenlik önlemleri çok yetersiz kalmaktadır.

Bu gün canımızı ve malımızı tehdit eden o kadar çok tehlike var ki. Bunları saymak yerine zaman kaybetmeden önlem almalıyız. Şu soruyu kendinize sorun ve düşünün: Güvende miyim?

Bu soruya “evet” yanıtını vermenin yolu bizden geçer. İzmirgrup Güvenlik Sistemleri Ltd. Şti. 2003 yılında kurularak alarm sistemleri, kamera sistemleri, dijital kayıt ve görüntü transferi alanlarında yoğun bir şekilde çalışmaya başlamıştır. Sürekli ve hızla gelişen teknoloji ile beraber kişilerin veya kuruluşların her türlü özel isteğine cevap verebilecek bir hizmet anlayışıyla çalışıyoruz. Zamanla gelişen teknoloji ve bunun beraberinde değişen isteklere göre genişletilebilir ve geliştirilebilir bir sistemle güvenliğinizi memnuniyetinizi esas alarak yapıyoruz.

İhtiyaç ve isteklere göre oluşturulan projenin uygulanma aşamasında gösterdiğimiz titizliği, faaliyet sonrası oluşabilecek herhangi problemde de firmamız servis anlayışıyla %100 müşteri memnuniyetiyle de devam ettirmektedir. Hiç kimse kullanacağı ürünün nasıl çalıştığını ve sahip olduğu özellikleri bilmeden o üründen tam performans alamaz. Bizler belirlenen yer için projemizi hazırlarken kullanılabilecek sistemlerin nasıl çalıştığını ve hangi özelliklere sahip olduğunu alternatifleriyle sizlere sunarak tasarlıyoruz. Elektroniğin her alanını kullanarak maksimum faydayı, minimum maliyetlerle sizlere sunuyoruz.

Yukarıdaki hususlar da şirket felsefemizi oluşturmaktadır.Biz sizin güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşam sürmenizi hedefleyerek çalışıyoruz…